OBVESTILA od 2.8.2020 – 16.8.2020

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek, petek in soboto bomo od 18.00 do 19.00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 19.00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v naši župniji.

V petek (7.8.2020) bom obiskal bolnike po naši župniji.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

14.8.2020 – sprejem in sveta maša zagorskih romarjev

V petek, 14.8.2020 bodo z nami vsakoletni gostje – nekateri zagorski romarji, z njimi bomo obhajali sveto mašo ob 11.00. Zaradi razmera COVIDA 19, žal pogostitve ne bomo mogli imeti. Lepo ste povabljeni k sveti maši tudi domači župljani.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Poletni oratorij 2020 – »Zaupam, zato si upam!«
Predragi župljani, prihodnji teden (10. – 14. 8.) se začenja pomemben teden za našo župnijo, ko bomo v otroškem vrvežu in veselju spoznavali kraljico Estero in odkrivali Jezusa v vsakem od nas. Lepo ste povabljeni, da nas spremljate z molitvijo, drage starše in druge ljudi dobre volje pa prosim za kakšno sadje ali pecivo, torej za kakšen priboljšek. Oratorij bomo začeli v ponedeljek, 10.8. ob 9.00.
Kljub temu, da je rok za prijavo na oratorij že potekel (31.7.), se še lahko prijavite.

Praznik Marijinega vnebovzetja

V soboto je praznik Božje Matere Marije, zato lepo vabljeni k praznični sveti maši, ki jo bomo tokrat obhajali v katedrali ob 9.00. Še posebej pa lepo povabljeni zvečer, 15.8. v Novo Štifto, da se Mariji priporočimo za Božje varstvo in blagoslov naše župnije. Sam bom sveto mašo v Novi Štifti daroval ob 19.00 za žive in pokojne župljane naše župnije. Kot novost letošnjega leta pa vas vse povabim, da kdor more se nam naj pridruži pri peš romanju k Mariji in sicer bi se odpravili izpred katedrale ob 17.30. Za prevoz nazaj pa se bomo skupaj organizirali. Lepo povabljeni, da se nam pridružite!

Molitev za posvetitev slovenskega naroda Mariji

Presveta Devica Marija!

Ti si Jezusova mati: ti si ga pod srcem nosila, ga rodila in z njim pod križev trpela.

Ti si tudi naša mati: tvoja materinska roka nas je varovala skozi vso zgodovino.

Tebi izročamo sami sebe, da bi v molitvi in pokori spreminjali svoja srca.

Tebi izročamo naše družine, da bi bile odprte za življenje in bi mladim odkrivale duhovne vrednote. Tebi izročamo Cerkev na Slovenskem, da bi v zvestobi evangeliju gradila edinost. Tebi izročamo slovensko domovino, da bi napredovala v luči vere in krščanskega izročila. Tebi izročamo naše rojake po svetu, da bi ostali zvesti Bogu in svoji domovini. Sprejmi nas v svoje varstvo in nas izroči svojemu Sinu Jezusu, našemu Odrešeniku, ki živi in kraljuje vekomaj. Amen.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 3.8. – 9.8. naprošam žene in dekleta iz Križa in Florjana, za prihodnji teden od 10.8. – 16.8.2020 pa naprošam žene in dekleta iz Šokata, Prekštana in Dola, da prevzamete to skrb. Iskren Bog povrni!

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639