OBVESTILA od 6.6.2021 – 20.6.2021

Praznik Srca Jezusovega in srca Marijinega

V petek (11.6.2021) je praznik srca Jezusovega in sobota Marijino brezmadežno srce, ti dve srci nas učita življenja po evangeliju, zato radi sledimo Jezusu in zato vabljeni petnajst minut pred sveto mašo, ko bomo zmolili litanije Srca Jezusovega in v soboto Marijine litanije. Lepo vabljeni.

Florjanova sveta maša za Gasilsko zvezo Zgornje Savinjske doline

Tudi v letošnjem letu smo bili skupaj z gasilci zaradi svetovne situacije prikrajšani za svete maše na god sv. Florjana, ki je zavetnik gasilcev. Tako bi bila skupna sveta maša vseh 15. društev Zgornje Savinjske doline, ki jo bo vodil upokojeni celjski škof msgr.Lipovšek.

Dragi župljani tudi to pot, vas naprošam, da bi sveto mašo 13.6.2021 ob 10:00 dovolili našim gasilcem, zaradi omejitev, ki še trenutno veljajo (eno oseba –gospodinjstvo na 10m2, ob polovični zasedenosti bogoslužnega prostora). Naša župnijska sveta maša pa bi bila ob 8:00 in pa na soboto ob 19:00. Hvala za razumevanje.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Zaključevanje veroučnega leta

Kar nekaj otrok je vse veroučne obveznosti že uredilo  in se tako lahko odpočijejo od nadaljnjih obveznosti, žal pa je še kar nekaj otrok, ki te sreče nimajo, zato so potrebovali  še nekaj časa za pripravo na zaključek veroučnega leta. Tako bomo sedaj še vse zaostale stvari uredili v ponedeljek ob 15:00. Tako prosim, da si vsi otroci vseh razredov ta čas lepo zapomnite, saj drugega datuma ne bo. Želim vam, da se na to lepo pripravite, za kar bodo poskrbeli vaši starši in vam pri tem pomagali.

Srečanje biblične skupine

V ponedeljek, 7.6.2021 ob 19:30 ste lepo povabljeni na srečanje biblične skupine, po večerni sveti maši ob 19:00. zadnji dve srečanji v letošnjem letu pa bi imeli v živo, v prostorih župnišča, lepo vabljene.

ALFA DEKANIJE GORNJI GRAD

Dekanija Gornji grad ima novo spletno stran, na kateri najdete vse najnovejše informacije o našem skupnem delovanju na področju Zgornje savinjske doline: dekanija-gornjigrad.si

Vabim pa vse prijavljene na slednje srečanje ALFE, ki bosta 8.6. in 15.6.2021 ob 20:00 preko zoom-a. Lepo vabljeni.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

DAROVALI STE …

Prejšnjo nedeljo ste darovali 302,80 €, pri posvečenju pa so gostje za kupolo katedrale darovali 1234,7 €, 16.5.2021 (kupola)  ste darovali 701,1 € in za Binkošti 429,7 €. za kar se vsem najlepše zahvaljujem.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Znova bi lepo prosil za čiščenje katedrale: za teden od 7.6. – 13.6. naprošam žene in dekleta iz Ror, Tajne in Proda, za prihodnji teden od 14.6. – 20.6.2021 pa naprošam žene in dekleta iz Križa in Florjana, da prevzamete to skrb. Iskren Bog povrni!

MOLITEV ZA ZDRAVJE V ČASU EPIDEMIJE

Usmiljeni Oče, tvoj Sin se je rodil, da bi nas odrešil.
Prosimo te, podeli vsem, ki trpijo zaradi epidemije, zdravje, potrpežljivost in moč.
V svoji dobroti tolaži bolnike in njihove svojce,nam pa odpri oči za vsako stisko

in daj, da bomo trpečim pomagali z dejanji.
Naj tudi v bolezni, trpljenju in preizkušnjah doživljamo tvojo bližino. Podpiraj zdravstvene delavce

in vse, ki skrbijo za bolnike. Prosimo te, naj bodo cepiva in zdravila dostopna vsem,

ki jih potrebujejo.
Rajnim bratom in sestram, ki so izgubili boj z boleznijo,
nakloni večno veselje, njihovim svojcem pa tolažbo vere in pogum.
Prosimo te, naj epidemija preneha, da bomo mogli živeti v miru in blaginji.
Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639