OBVESTILA od 16.1.2022 – 30.1.2022

Božično – novoletni blagoslov domov: župnija Bočna

Trenutno smo zaradi karantene in pa strmega porasta okužb v naši občini prekiniti z božično – novoletnim blagoslovom domov. Sam sem trenutno neokužen in bom v prihodnjih dneh že lahko nadaljeval s pastoralnim delom.

Vabim vas tudi to pot, da se odrečemo kakršnim koli druženjem, še posebej praznovanjem, saj je velika verjetnost, da so to danes žarišča novih okužb. Spoštujmo ukrepe in ostanimo zdravi. Z Blagoslovi pa nadaljujem, ko se epidemija nekoliko umiri. Hvala za razumevanje.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Verouk ta teden odpade za vse razrede, razen za 1. razred in birmance.

1. razred ima verouk v ponedeljek, birmanci pa v četrtek ob 15.00 preko ZOOM aplikacije.

ALFA 2022

Dragi župljani, lepo vabljeni na Alfa srečanja, ki  se bodo pričela v torek, 25. 1. 2022 in bodo trajala 11. srečanj vsak torek ob 20. uri do 5. aprila 2022. Srečanja bodo v hibridni obliki, nekaj v živo v župnijskih prostorih v Mozirju in nekaj preko ZOOM-a.

Še darovi, ki ste jih namenili v Gornjem Gradu za obnovo kupole

Lepo se zahvaljujem vsem za res lep sprejem ob božično-novoletnem blagoslovu domov, vaše pogovore in predvsem, da drug drugega podpiramo v hoji za Gospodom in duhovnem razvoju Gornjega Grada ter še posebej v naših konkretnih življenjih. Dolžan sem še informacijo glede vaših darov:

Tlaka, Tičjek

1150 €

Florjan

1520 €

Spodnji trg, Kocbekova cesta

1195 €

Križ, Florjan, Tajna, Šokat

1380 €

Novo naselje

1060 €

Rore

170 €

Attemsov trg

930 €

Lenart

960 €

Podsmrečje, Prod, Attemsov trg

935 €

Dol, Prekštan

550 €

Skupaj smo zbrali torej 9.850 €, od katerega odštejem strošek knjižic, ostalo pa je torej naš skupen dar za kupolo katedrale, ki se bo v mesecu marcu, Bog daj da, že začela prenavljati.

P.s. v kolikor se pri kom nisem uspel oglasiti in bi želeli blagoslov doma, mi prosim javite, da se po blagoslovu v župniji Bočna, tudi zglasim. Hvala za razumevanje.

Marijanski koledar in družinska pratika

Prejmete lahko tudi družinsko pratiko (6,50 EUR) in Marijanski koledar (2,5 EUR) za leto 2022. Hvala, ker s tem podpirate tudi Mohorjevo družbo in naše katoliške založbe.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Gornji Grad: za teden od 10.1. – 16.1. naprošam žene in dekleta iz Tlake in Tičjeka, za prihodnji teden od 17.1. – 23.1.2022 pa naprošam žene in dekleta iz Attemsovega trga, da prevzamete to skrb.

Bočna: za teden od 10.1. – 16.1. naprošam Regino Ločičnik, Marjano Suhoveršnik in Marijo Rezoničnik, za prihodnji teden od 17.1. – 23.1.2022 pa naprošam Marjeto Zavolovšek, Mileno Krebs in Tino Krebs, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje svetišča. Iskrena hvala.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639