OBVESTILA od 19.6.2022 – 3.7.2022

Praznik sv. Janeza Krstnika in praznik Srca Jezusovega

V četrtek bomo zunanje obhajali praznik svetega Janeza Krstnika, saj je v petek praznik Srca Jezusovega, ki ima prednost ter tako počastili imenitnega svetnika in se priporočili Božji dobroti in ljubezni. Lepo vabljeni k obisku svete maše.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Menina Planina: sveta maša za domovino in za blagoslov pašne sezone

V soboto, 25.6.2022 je praznik naše domovine Slovenije, ko se bomo zbrali na Menini planini in darovali sveto mašo, lepo vabljeni, da se kot ponosni prebivalci lepe in naravno tako lepo okrašene naše države zahvalimo zanjo in še dodatno prosimo za vse, ki nas vodijo in jim je dodeljeno poslanstvo duhovne in gmotne skrbi zanjo. Prav tako bo to sveta maša Pašne skupnosti za blagoslov pri paši v letošnji sezoni. Veliko razlogov torej:

Bog blagoslovi našo čudovito domovino Slovenijo. Lepo vabljeni.

Obhajanje lepih nedelj: lepa nedelja pri sv. Petru in Pavlu ter pri sv. Florjanu

Po prazniku svetega Rešnjega Telesa in Krvi se po naših župnijah nadaljuje obhajanje lepih nedelj, tako se bomo nadalje ustavili v Bočni pri sv. Petru in Pavlu in se teden kasneje odpravili k sv. Florjanu. Tako v Bočni, še posebej lepo prosim za generalno čiščenje župnijske cerkve in okolice, da bi se pokosil grič in tako uredila okolica ter pripravila za slovesno praznovanje zavetnikov naše župnije. Sveta maša s procesijo in vmesnimi oltarji bo ob 10.30. Prav tako bo na koncu svete maše blagoslov nove strehe na župnišču. Povabljeni pa tudi teden  kasneje k sv. Florjanu, kjer bo tudi, predvidoma, blagoslov nove strehe podružnične cerkve sv. Florjana. Lepo vabljeni.

Zaključek veroučnega leta z zaključkom šmarnic

Zaključek veroučnega leta bomo imeli v sredo, 22.6.2022 ob 18.00 s sveto mašo in razdelitvijo spričeval, kjer se bomo skupaj zbrali in razdelili spričevala; nato vabim vse na piknik, ki bo na travnatem igrišču v Sp. trgu. Tisti, ki še vedno nimate opravljenih obveznosti pa si zapomnite: še zadnji datum za zamudnike bo v ponedeljek, 20.6. ob 14.00.

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek in petek bomo od 18.00 do 19.00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 19.00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v obeh župnijah. V petek (1.7.2022)

bom (še zadnjič) obiskal bolnike: dopoldan v Gornjem Gradu in popoldan v Bočni.

Oratorij 2022 – »Za večjo Božjo slavo«

Tudi v letošnjem letu naši otroci že pričakujete oratorijsko dogajanje. Oratorij bo letos potekal od 8. do 12. avgusta 2022. Prijavnico je moč vzeti zadaj na mizici za oznanila.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Gornji Grad: za teden od 20.6. – 26.6. naprošam žene in dekleta iz Križa in Florjana, za prihodnji teden od 27.6. – 3.7.2022 pa naprošam žene in dekleta iz Šokata, Prekštana in Dola, da prevzamete to skrb.

Bočna: za teden od 20.6. – 26.6. naprošam vse Bočane za čiščenje in krašenje župnijske cerkve, za prihodnji teden od 27.6. – 3.7.2022 pa naprošam Bernardo Purnat, Manjo Ločan in Vero Ogradi, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje svetišča. Iskrena hvala.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639