OBVESTILA od 12.9.2021 – 26.9.2021

Slovesnost prvega svetega obhajila 18.9.2021 ob 10:00

Slovesnost prvega svetega obhajila bo v soboto ob 10:00. Lepo prosim pevce obeh zborov za petje pri sveti maši, prav tako pa povabljeni tudi pevci mešanega zbora iz Bočne, saj je to praznik obeh župnij, ministrante prosim za asistenco, starše pa za sodelovanje:

Ø  Od srede do petka vsak dan ob 18:45 tri-dnevnica

Ø  Sreda srečanje staršev: Gornji Grad ob 19:45

Ø  Četrtek spovedovanje: Bočna ob 15:30-18:30

Ø  Petek Čiščenje katedrale: Gornji Grad ob 15:00

Ø  Petek Generalka: Gornji Grad ob 17:00

Ø  Sobota: Prihod ob  9:30

Srečanje staršev prvoobhajancev v katedrali v sredo 15.9.2021 ob 19:45

V sredo, 15.9.2021 lepo prosim starše letošnjih prvoobhajancev (zdajšnji 4. razred), na srečanje staršev za prvo sveto obhajilo, in sicer v živo v katedrali ob 19:45, takoj po sveti maši. Lepo vabljeni.

Začetek  veroučnega leta 2021/2022

Danes je katehetska nedelja. Tudi v naši sredi bomo začeli z rednim veroukom, in sicer prihodnji teden. Na spletni strani župnije Gornji Grad je že urnik za veroučno leto 2021-22, ki pa se bo še lahko spreminjal. Vse potrebne zadeve bomo usklajevali na srečanju staršev, ki bo 25.9.2021 ob 8:30 v katedrali v GG. Z nami bo v prvem delu pater dr. Karli Geržan. Nato bo pogovor in na koncu še srečanje staršev l. in 2. razreda obeh župnij. Starši prvošolčkov boste lahko vpisali svoje otroke na ta dan, kjer boste lahko prejeli tudi delovne zvezke. Lepo vabljeni, da si rezervirate čas tudi za to srečanje.

Stična mladih 2021

V soboto, 18.9.2021 bo v Stični srečanje mladih. Žal zaradi obveznosti prvega svetega obhajila, ki je to pot prioriteta ne morem na srečanje; v kolikor bi se kdo od naših mladih želel udeležiti srečanja, naj se poveže zs katero iz okoliških župnij.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Srečanje ključarjev župnije Gornji Grad

Povabim  vse ključarje na srečanje, ki bo v četrtek, 16.9.2021 ob 20:00 v sejni sobi župnišča. Lepo vabljeni.

Darovali ste:

Ob prvi nedelji ste darovali v Bočni 205,00 €, v Gornjem Gradu pa pri obeh sveti mašah 502,9 € in ob tretji nedelji v mesecu avgustu (darovi za kupolo) 692,4 €. Na Menini planini ste darovali 694,20 €. Lepo se zahvaljujem za vse vaše darove in Bog povrni.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 13.9. – 19.9. naprošam starše letošnjih prvoobhajancev iz obeh župnij, za prihodnji teden od 20.9. – 26.9.2021 pa naprošam žene in dekleta iz Attemsovega trga, da prevzamete to skrb. V Bočni lepo prosim za čiščenje svetišča po razporedu, ki ga imate na oglasni deski župnije. Iskren Bog povrni!

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639