OBVESTILA od 11.4.2021 – 25.4.2021

ALFA DEKANIJE GORNJI GRAD

Dekanija Gornji grad ima novo spletno stran, na kateri najdete vse najnovejše informacije o našem skupnem delovanju na področju Zgornje savinjske doline: dekanija-gornjigrad.si

Spoznajte osnove krščanstva v prijetnem vzdušju Alfe

Alfa srečanja so namenjena vsem, ki bi želeli spoznati ali poglobiti svoje poznavanje krščanske vere. Na srečanjih se bomo spoznali med seboj in z Bogom, piko na i pa bodo dali pogovori v malih skupinah.

Da bomo srečanja lahko karseda dobro pripravili, vas prosimo, da iskreno izpolnite vprašalnik. Tako boste po elektronski pošti lahko prejemali vsa potrebna obvestila in povezave. Obvezna je prijava na spletni strani naše župnije in dekanije Gornji Grad.

Uvodno srečanje bo 13.4.2021 ob 20.00 preko zoom aplikacije. Lepo vabljeni.

Cerkve za bogoslužje znova odprte

Dragi župljani znova lepo povabljeni k sveti maši, saj se bodo cerkve v ponedeljek znova odprle. Lepo vas povabim, da še vedno skrbite za 1,5 m razdalje, si razkužujete roke in skrbite, da imate pravilno nadete maske. Hvala, da skrbite za zdravje drug drugega.

Verouk

Dragi veroučenci in vaši starši. Znova nadaljujemo z rednim veroukom, po ustaljenem urniku. Zaradi prepovedi vlade iz Slovenske škofovske konference bomo imeli verouk znova na daljavo, torej preko zoom aplikacije. Tako boste v prihajajočih dneh znova preko elektronskega naslova prejeli povezavo na katero se boste prijavili. Vem, da je nekoliko težje vse organizirati zaradi prevozov, pa vendar lepo prosim za dobro voljo, saj je bolje, kot da odpade, vendarle, da verouk je. Hvala za razumevanje.

Srečanje biblične skupine

V ponedeljek, 19.4.2021 ob 19.45 ste lepo povabljeni na srečanje biblične skupine, po večerni sveti maši ob 19.00, preko ZOOM aplikacije. Lepo vabljeni.

Rekolekcija duhovnikov gornjegrajske dekanije

V sredo, 21.4.2021 bo mesečno srečanje duhovnikov v Gornjem Gradu. Dragi župljani lepo povabljeni k sveti maši, kjer nas boste s svojo molitvijo in prošnjo k Bogu podprli pri našem pastoralnem načrtovanju. Lepo vabljeni!

Darovali ste …

Za cvetno nedeljo 797,8 €, ob velikonočnem blagoslovu jedil 875,0 €; na veliko noč 235 € in velikonočni ponedeljek 88,0 €. Vsi darovi bodo namenjeni za kupolo katedrale. Hvala.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

MOLITEV ZA ZDRAVJE V ČASU EPIDEMIJE

Usmiljeni Oče, tvoj Sin se je rodil, da bi nas odrešil.
Prosimo te, podeli vsem, ki trpijo zaradi epidemije, zdravje, potrpežljivost in moč.
V svoji dobroti tolaži bolnike in njihove svojce,nam pa odpri oči za vsako stisko

in daj, da bomo trpečim pomagali z dejanji.
Naj tudi v bolezni, trpljenju in preizkušnjah doživljamo tvojo bližino. Podpiraj zdravstvene delavce

in vse, ki skrbijo za bolnike. Prosimo te, naj bodo cepiva in zdravila dostopna vsem,

ki jih potrebujejo.
Rajnim bratom in sestram, ki so izgubili boj z boleznijo,
nakloni večno veselje, njihovim svojcem pa tolažbo vere in pogum.
Prosimo te, naj epidemija preneha, da bomo mogli živeti v miru in blaginji.
Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639